Estetik-Lamina-Veneerler

Estetik Lamine Diş Kaplama

SMİLE İZMİR – Estetik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Estetik-Lamina-Veneerler2

Estetik Lamine Diş Kaplama; bu yöntem ile dişlerin ön bölgesinde bulunan kötü görünümler düzeltilir ve estetik bir görüntü oluşturulur. Bir başka tedavi seçenekleri arasında ise lekelenmeler, çarpıklık ve orantısız dişleri orantılama ve düzeltme işlemleri yapılabilir. Bu işlemde bağlama işlemi yaptığımız tedavi şekli seramik maddelerden oluşmakta olup hastaya estetik güzel bir görünüm kazandıracaktır.

Dişin estetik görünümünü bozmamak adına kullanabilecek gelişmiş bir yöntemdir. Lamine kaplama diş yapısı ile benzer özellik gösterir.

Estetik Lamine Diş Kaplama Tedavisini Neden Tercih Etmeliyim?

Her insanda oluşabilecek renk, şekil ve diş bozuklukları elbette çözümlenebilir. Peki, bu bozukluklar Lamine kaplama ile çözümlenebilir mi? Elbette. Bu şikâyetlerin yanında farklı diş sorunlarına da çözüm olacaktır. Bunlar; diş arasında ki boşlukların doldurulması veya dişlerde oluşmuş çarpıklıkları düzeltmek olabilir.

Hastalarımıza önerdiğimiz bu yöntemin başlıca nedenlerinden biri hem seçenek hem zaman avantajlı olmasıdır. Çünkü dişler Lamine kaplamalar ile 7 ila 8 gün içerisinde tedavi edilebilir.

İzmir Lamine Diş Kaplama Fiyatları

Lamine diş kaplama fiyatları, kullanılan materyale ve uygulanacak olan diş sayısına göre belirlenmektedir.  Lamine diş kaplama tedavisi fiyatları 5500 TL den başlamaktadır.

İzmir’de Lamine Diş Kaplama Tedavisi için randevu almak ister misiniz?

Lamine Kaplamalar Nasıl Yerleştirilir ?

  • İlk olarak elbette uzman bir diş hekimine başvurmanız tedavinizin başlangıcında sizi 1-0 öne çekecektir. Sizin ne istediğinizi ve diş hekiminizin dişlerinizin ihtiyacını görerek size tedavi planlaması çıkaracaktır.
  • Tasarım işlemine geçilmeden önce, dişlerin ön tarafına şekil verme işlemi yapılır. Bu işlemin ardından dişlerin ön tarafı kaplama aşamasına hazır hale gelecektir.
  • Dişetiniz uyuşturularak operasyon esnasında ağrı hissiyatınız düşürülür.
  • Frez aleti ile dişin ön kısmında küçük bir kısım hazırlanır. Laminate kaplama ile uygunluk göstermelidir.
  • Dişlerin ölçüsü alınır ve hazırlanan özel bir kap ile ağıza bastırılır. Bu bastırma işlemi ile dişlerinizin kalıbı bu kapta çıkacaktır.
  • Bu kap laboratuvara götürüldüğünde alınan diş ölçünüz ile kalıp çıkarılır. Laminate veneerlerin hazırlanması 4-5 günlük bir süreç içerisinde hazırlanabilir.
  • Diş hekiminiz laminelerinizin hazırlanma aşamasında geçici laminate veya geçici dolgu işlemi yapılabilir.
  • Bir sonraki aşamada laminate veneerleriniz dişlerinize yerleştirilir.

Tedavi yapılırken dişleriniz uyuşturulur. Bu nedenle işlem yapılırken acı hissetmezsiniz. Geçici lamine kaplama yerleştirildiğinde hassasiyet yaşamanız olası bir durumdur.