Uzm-Dr-Banu-Uysal

Yrd. Doç. Dr. Banu Uysal

SMİLE İZMİR – Estetik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

1977 yılında İzmir’de doğdu. İlkokulu İzmir, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1999 yılında mezun oldu. 2010 yılına kadar Devlet Hastaneleri ve Ağız Diş Sağlığı Merkezlerinde çalıştı.

2010 yılında Erciyes Üniversitesinde Sağlık Bilimleri Enstitüsü Diş Hastalıkları ve Tedavisi Anabilim dalında doktora eğitimine başladı. 2014 yılında “Üç Farklı Niti Kök Kanal Şekillendirme Sisteminin Kök Kanalı Anatomisi Üzerine Etkisinin Mikro-Bilgisayarlı Tomografi İle Değerlendirilmesi” konu başlıklı doktorasını tamamladı.

 

“2016 yılına kadar İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Endodonti Anabilim dalında yardımcı doçent olarak öğretim üyeliği yaptı. Doktora ve uzmanlık öğrencisi danışmanlıkları yürüttü. Pulpa hastalıkları, periapikal doku hastalıkları, kök-kanal irrigasyonu, pulpa histolojisi, endodontide teşhis ve tedavi planlaması dersleri verdi.”

2018-2019 yıllarında Özel Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniklerinde Endodonti uzmanı olarak çalışan Banu Uysal, Özel smileizmir Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde mesleki hayatına devam etmektedir. İyi derecede operasyon mikroskobu kullanma deneyimi vardır.

Klinik özel ilgi alanlarını döner endodontik aletler, tekrarlanan endodontik tedaviler (Retreatment), endodontik apse, travma görmüş dişlerin tedavisi, estetik dolgular ve beyazlatma oluşturmaktadır.

Randevu Alın

İletişim formunun iletilebilmesi için kullanılan programların sunucusu yurt dışında olması nedeniyle verilerinizin yurt dışına aktarımını gerektirdiği için sizden bu konuyla ilgili açık rızanızı talep ediyoruz. Bu kapsamda kişisel verilerinizin işlenmesi ile ilgili ayrıntılı bilgiye Aydınlatma Metninden ulaşabilirsiniz