İzmir-Zirkonyum-Porselen-Kaplama

İzmir Zirkonyum Diş Kaplama

SMİLE İZMİR – Estetik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Zirkonyum Diş Kaplama Nedir?

Zirkonyum, beyaz bir malzemeden oluşur ve metal içermez, bu nedenle diş hekimleri tarafından beyaz dişlere ve estetik bir gülüşe sahip olmak isteyen hastaların diş yüzeylerinin kaplanmasında kullanılmaktadır.

Dişlerinin estetik görüntüsünden hem biçim hemde renk olarak memnun olmayan kişiler için uygulanan ve hayat standartlarını yükselten sabit protezler diye adlandırdığımız protez tipleri metal destekli ve tam seramik olarak iki tiptir. Estetik amaçlı olarak tercih edilen sabit protezler genelde tam seramik dişlerden zirkonyum ve lamina veneerlerdir.

Zirkonyum doku dostu ve yüksek gerilme direncine sahip bir maddedir. Zirkonyum dişlerin ışık geçirgenliği doğal diş ile çok benzer olduğundan zirkonyum protezler doğala yakın bir görüntü vermektedir. Zirkonyum kaplamalar dişe özel yapıştırıcılar ile sabitlenir ve dişe oldukça iyi tutunur. Oldukça estetik bir görünüm sunmaktadır.

Zirkonyumun popularitesi ve medyada daha çok yer alması sebebiyle hastalarımız genelde zirkonyum seramik dişleri bilirken aslında zirkonyum porselen dişlerden daha estetik olan Emax olarakda bilinen cam seramikleri hastalarımıza tavsiye etmekteyiz. Işık geçirgenliği zirkonyuma göre daha f azla olan Emax porselen dişler daha doğala yakın görüntü verirler. Köprü şeklinde kullanıma uygun değillerdir o yüzden ön bölgede kullanımı daha uygunken arka bölgelerde tek kron olarak kullanımında mahsur yoktur.

İzmir Zirkonyum Diş Kaplama Nasıl Uygulanır?

Dişe uygun renkte üretimi yapılan zirkonyumların alt yapısının üzerine, porselen bir üst yapı işlenerek, klinik ortamda dişle uyumlanması sağlanmaktadır.

Zirkonyum diş kaplama tedavisi ile ilgili ayrıntılı ve detaylı bilgi için kliniğimizi arayarak randevu oluşturabilirsiniz. Smile İzmir ekibi olarak uzman hekimlerimiz ve uzman bir ekip kadrosu sizleri en doğru tedaviye yönlendirecektir.

İzmir Zirkonyum Dişin Avantajları Nelerdir?

 • Öncelikle her yaşa uygundur. İlerleyen zamanlarda dişlerimizin daha sağlam ve dayanıklı kalması için erken yaşlarda bile zirkonyum kaplamalar yapılabilir.
 • Zirkonyum yaptırdığınız dişlerimizde diş eti çekilme sorunu yaşamazsınız.
 • Estetik bir görüntü verir.
 • Diş dokusu ile son derece uyumlu olduğu için uygulama sırası ve sonrasında herhangi bir morluk ya da renk şikâyetleri olmayacaktır.

İzmir’de Zirkonyum Diş Kaplaması için randevu almak ister misiniz?

İzmir Zirkonyum Diş Kaplamasını Hangi Durumlarda Tercih Edebiliriz?

İzmir’de Zirkonyum Diş Kaplama büyük çoğunluğumuzun estetik bir tasarıma sahip olabilmek için yaptırdığı tedavidir. Gençten, yaşlıya her yaş grubu için uygun bir tedavi olduğundan bahsetmiştik.

İzmir Zirkonyum diş kaplama tedavisi;

 • Ayrık diş tedavilerinde
 • Diş yapısı yamuk olan hastalarda 
 • Estetiğini kaybetmiş dolgularda
 • Arka diş kaplamalarında uygulanabilir.
Zirkonyum-porselen-kaplama-İzmir

Hemen Randevu Oluşturabilirsiniz

Neden zirkonyum porselenler tercih edilmelidir?

 • Zirkonyum esaslı porselenlerin ışık geçirgenlik özellikleri sayesinde doğal dişlerle tam bir uyum sağlanabilmektedir. Bu sayede mükemmel bir estetik sonuç elde edilebilmektedir.
 • Altında metal yansıması olmadığından metal alt yapılı porselenlerde görülen yapay görüntü kesinlikle oluşmaz.
 • Dişeti uyumu klasik metal alt yapılı porselenlere göre çok daha iyidir. Metal alt yapılı porselenlerde sıkça görülen dişeti renklenmeleri zirkonyumda kesinlikle görünmez.
 • %99 doku dostu bir materyal olduğu için alerjik değildir. Metal destekli protezlere göre genel vücut sağlığı açısından daha avantajlıdır.
 • Isı yalıtma özelliği çok iyi olduğu için dişe, metal alt yapılı porselenlerden daha az ısı iletirler. Bu sayede zirkonyum esaslı porselen uygulanan dişlerde sıcak/soğuk hassasiyeti oluşmaz.
 • 900-1200 megapaskallık yüksek dirençleri sayesinde arka bölgelerdeki dişlerde de güvenle kullanılabilirler. Bu kadar güçlü olmasıyla birlikte ışığı geçirecek kadar da zarif ve estetiktirler.
 • Alttan gelen diş rengini maskeleyebilme özelliğine sahip olduğu için çok koyu renkli dişlerde bile mükemmel estetik sonuçlar elde edilebilmektedir.
 • Oldukça hassas bir çalışma ile üretildiklerinden kesilmiş diş yüzeyine birebir uyum gösterirler. Bu sayede zirkonyum porselen ile diş arasında bakterilerin sızabileceği bir aralık kalmadığı için aradan çürük oluşumuna izin vermez.
 • Ağızda tat alma duyusunda bozukluğa, dişeti problemlerine ve ağız kokusuna neden olmayan sağlıklı materyallerdir.
 • Hem ön hem de arka dişlerde güvenle kullanılabilirler.

İzmir Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları 2023

İzmir Zirkonyum kaplama tedavisi fiyatları ile ilgili fiyat bilgisi almak için Smile İzmir ekibine Whatsapp üzerinden fotoğraf atabilir veya 0 553 935 51 41 telefon numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Ortalama bir fiyat vermek gerekirse Zirkonyum tedavisi 4000 TL den başlamaktadır.

İletişim formunun iletilebilmesi için kullanılan programların sunucusu yurt dışında olması nedeniyle verilerinizin yurt dışına aktarımını gerektirdiği için sizden bu konuyla ilgili açık rızanızı talep ediyoruz. Bu kapsamda kişisel verilerinizin işlenmesi ile ilgili ayrıntılı bilgiye Aydınlatma Metninden ulaşabilirsiniz

Zirkonyum diş kaplama ile ilgili sıkça sorulan sorular

Bir süre vermemiz gerekirse (kullanıma da bağlı kalmakla beraber) bir zirkonyum kaplama tedavisinin 5 ila 15 yıl ömrü vardır. Gerekli bakımların ve kontrollerinde beraberinde bu süreyi 20 yıla çıkarmakta oldukça mümkündür.

İşlemin ilk günü kesim yapılmaktadır ve kesim işleminden sonra hasta iki kez daha seanslara çağırılmaktadır. Bu seanslar prova seanslarıdır. Tüm bu işlemler ortalama olarak 1 hafta ila 10 gün içerisinde aksi bir durum olmadığı sürece tamamlanabilir.

Her yaş için uygundur. Fakat 18-20 yaş arası dişler oturma ve gelişimini tamamlamış olacağından bu yaşlardan önce zirkonyum kaplamalar önerilmemektedir.

Zirkonyum, zararsız, metal içermeyen ve diş kaplamalarında son derece güvenilerek kullanılan bir maddedir. Dişe zarar vermez, çürüme yapmaz, bakterilerin girebileceği herhangi bir boşluk yaratmayacağı için de içerisinde kolay kolay bakteri bulundurmaz. Bunların yanı sıra oldukça dayanıklı ve sağlam bir yapıya sahip olduğundan dolayı kolay kolay kırılmaz. Ancak her ne kadar sağlam olsa da normal dişlerde de olduğu gibi bazı durumlarda hasar alabilir.

Tüm bu tedaviler ve daha fazlası için tarafımızla iletişime geçebilirsiniz. Gülen personellerimiz, titiz çalışma arkadaşlarımız, uzman hekimlerimiz ile İzmir’de fark yaratan bir gülüşe ve dişlere sahip olabilirsiniz.

Bizi Değerlendirin