İzmir-Zirkonyum-Porselen-Kaplama

İzmir Zirkonyum Porselen Diş Kaplama

SMİLE İZMİR – Estetik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Dişlerinin estetik görüntüsünden hem biçim hemde renk olarak memnun olmayan kişiler için uygulanan ve hayat standartlarını yükselten sabit protezler diye adlandırdığımız protez tipleri metal destekli ve tam seramik olarak iki tiptir. Estetik amaçlı olarak tercih edilen sabit protezler genelde tam seramik dişlerden zirkonyum ve lamina veneerlerdir.

Zirkonyum doku dostu ve yüksek gerilme direncine sahip bir maddedir. Zirkonyum dişlerin ışık geçirgenliği doğal diş ile çok benzer olduğundan zirkonyum protezler doğala yakın bir görüntü vermektedir. Zirkonyum kaplamalar dişe özel yapıştırıcılar ile sabitlenir ve dişe oldukça iyi tutunur. Oldukça estetik bir görünüm sunmaktadır.

Zirkonyumun popularitesi ve medyada daha çok yer alması sebebiyle hastalarımız genelde zirkonyum seramik dişleri bilirken aslında zirkonyum porselen dişlerden daha estetik olan Emax olarakda bilinen cam seramikleri hastalarımıza tavsiye etmekteyiz. Işık geçirgenliği zirkonyuma göre daha f azla olan Emax porselen dişler daha doğala yakın görüntü verirler. Köprü şeklinde kullanıma uygun değillerdir o yüzden ön bölgede kullanımı daha uygunken arka bölgelerde tek kron olarak kullanımında mahsur yoktur.

Zirkonyum-porselen-kaplama-İzmir

İzmir’de Zirkonyum Diş Kaplaması için randevu almak ister misiniz?

Neden zirkonyum porselenler tercih edilmelidir?

  • Zirkonyum esaslı porselenlerin ışık geçirgenlik özellikleri sayesinde doğal dişlerle tam bir uyum sağlanabilmektedir. Bu sayede mükemmel bir estetik sonuç elde edilebilmektedir.
  • Altında metal yansıması olmadığından metal alt yapılı porselenlerde görülen yapay görüntü kesinlikle oluşmaz.
  • Dişeti uyumu klasik metal alt yapılı porselenlere göre çok daha iyidir. Metal alt yapılı porselenlerde sıkça görülen dişeti renklenmeleri zirkonyumda kesinlikle görünmez.
  • %99 doku dostu bir materyal olduğu için alerjik değildir. Metal destekli protezlere göre genel vücut sağlığı açısından daha avantajlıdır.
  • Isı yalıtma özelliği çok iyi olduğu için dişe, metal alt yapılı porselenlerden daha az ısı iletirler. Bu sayede zirkonyum esaslı porselen uygulanan dişlerde sıcak/soğuk hassasiyeti oluşmaz.
  • 900-1200 megapaskallık yüksek dirençleri sayesinde arka bölgelerdeki dişlerde de güvenle kullanılabilirler. Bu kadar güçlü olmasıyla birlikte ışığı geçirecek kadar da zarif ve estetiktirler.
  • Alttan gelen diş rengini maskeleyebilme özelliğine sahip olduğu için çok koyu renkli dişlerde bile mükemmel estetik sonuçlar elde edilebilmektedir.
  • Oldukça hassas bir çalışma ile üretildiklerinden kesilmiş diş yüzeyine birebir uyum gösterirler. Bu sayede zirkonyum porselen ile diş arasında bakterilerin sızabileceği bir aralık kalmadığı için aradan çürük oluşumuna izin vermez.
  • Ağızda tat alma duyusunda bozukluğa, dişeti problemlerine ve ağız kokusuna neden olmayan sağlıklı materyallerdir.
  • Hem ön hem de arka dişlerde güvenle kullanılabilirler.
5/5 - (2)